Depilacja Laserowa Kraków Podgórze

Depilacja laserowa - Najskuteczniejsza metoda w walce z zbędnym owłosieniem!

EFEKTY ZDECYDOWANIE LEPSZE NIŻ PRZY UŻYCIU- IPL, E-LIGHT,SHR,DUAL sPTF+
 
 

Gabinet depilacji laserowej Dotyk Piękna w Krakowie podgórzu zaprasza na depilacje laserową.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na trwałej redukcji owłosienia za pomocą urządzeń emitujących światło o wysokiej energii.                                                                                                                 

Laser diodowy emituje falę o długości 808 nm. Taka długość fali jest optymalna ponieważ  zapewnia wysokie powinowactwo do melaniny (barwnik odpowiedzialny za kolor skóry i włosów). Fala tej długości gwarantuje dostatecznie głębokie wnikanie do skóry. Zasada zabiegu opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Zjawisko to polega na podgrzaniu odpowiednich struktur w skórze (chromoforów) zawierających barwnik taki jak melanina. Laserowe usuwanie włosów dokonuje się poprzez podgrzanie włosa i mieszków włosowych (cebulek) przez impuls światła do temperatury ok. 70°C wystarczającej do ich zniszczenia. Wydzielenie ciepła jest możliwe tylko dzięki obecności melaniny we włosach i cebulce. Otaczająca włosy skóra zawierająca znacznie mniej barwnika z tego powodu podgrzewa się w mniejszym stopniu, dzięki czemu nie dochodzi do jej poparzenia. Stąd wynika zasada, że im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra tym zabieg jest skuteczniejszy. Z tego powodu przed zabiegiem depilacji laserem skóra nie może być opalona.

 

Wzrost włosów odbywa się w sposób cykliczny. Faza intensywnego wzrostu nazywana anagenem trwa, w zależności od umiejscowienia, od kilku miesięcy do kilku lat. Następnie mieszek włosowy przechodzi fazę spoczynku zwaną telogenem. W okresie telogenu włos wypada. Faza spoczynku trwa kilka miesięcy. Po tym czasie mieszek włosowy ponownie przechodzi w fazę wzrostu (anagenu), czego wynikiem jest wzrost nowego włosa. Warunkiem skuteczności zabiegu jest działanie na włosy w fazie anagenu tzn. w okresie wzrostu, kiedy włosy i cebulki włosowe zawierają najwięcej barwnika. W fazie telogenu mieszki włosowe zanikają i zabieg laserowy jest nieskuteczny. Stąd konieczność powtarzania zabiegów tak, aby objąć działaniem lasera wszystkie mieszki włosowe będące w fazie wzrostu( anagenu).

 

Zwykle wykonuje się od 4-6 zabiegów, aby uzyskać trwały efekt. Konieczność powtarzania zabiegów w odstępach  4-8 tygodni wynika z faktu, że każdy włos poddany jest przemianom cyklu włosowego i skuteczna depilacja możliwa jest tylko w fazie anagenu. Liczba niezbędnych zabiegów zależna jest od rodzaju włosów i skóry.

 

Jaka jest różnica pomiędzy laserem diodowym a IPL?

Różnica pomiędzy laserem diodowym a IPL jest znaczna. Polega ona głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do uzyskania zadawalających efektów. Laser diodowy usuwa owłosienie na zawsze. Po zakończeniu prawidłowo przeprowadzonej serii zabiegów włosy NIE ODRASTAJĄ! Odpowiednia długość fali świetlnej i niewielka rozbieżność działają w sposób celowany na barwnik- melaninę zawartą w włosie. Skuteczność depilacji laserem diodowym sięga 95%. Oznacza to że mogą odrosnąć włosy, które są jasne, cienkie pozbawione barwnika.
Urządzenia IPL nie są laserami mimo, że często błędnie są nimi nazywane!! 
Zabieg z użyciem IPL to rzeczywistości naświetlanie pacjenta lampą ksenonową zawartą w tym urządzeniu. IPL wysyła wiele długości fal dlatego wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę ale również tkanki otaczające. IPL nie działa wybiórczo na włos przez co jego działanie jest mniej skuteczne. Porównując laser diodowy i ILP należy stwierdzić, że skuteczność lasera diodowego przy usuwaniu włosów jest znacząco wyższa nad IPL. Na jeden zabieg z użyciem lasera diodowego należy wykonać średnio 3 i więcej zabiegów lampami polichromatycznymi ( IPL) uzyskując i tak gorszy wynik.
 

LASER DIODOWY zapewnia zatem:

  • skuteczność i trwałość osiągniętych efektów,
  • najlepsze efekty trwałej depilacji
  • komfort dla klienta
 

Depilacji laserowej nie powinno się wykonywać gdy:

  • masz świeżo opaloną skórę
  • stosujesz leki światłouczulające
  • w przeciągu 6 tygodni zastosowano inna metodę usuwania włosów
  • gdy jesteś w ciąży
  • gdy karmisz piersią
  • chorujesz na: padaczkę, cukrzycę, pokrzywkę świetlną, bielactwo, nadciśnienie, łuszczyce, nowotwory.


Loga firm z którymi współpracujemy