Zabiegi przeciwzmarszczkowe i witalizujące

Starzenie skóry jest procesem nieuniknionym i zależy od wielu czynników - uwarunkowań genetycznych, trybu życia i sposobu pielęgnacji skóry. Według dermatologów skóra starzeje się już od 25 roku życia, szkodzą jej nieregularny tryb życia, stresy, zanieczyszczone środowisko, promieniowanie słoneczne i dym papierosowy. Do pierwszych oznak starzenia skóry, najczęściej ok. 30 roku życia, należą zmarszczki mimiczne ,niewielki spadek jędrności, niejednolity koloryt oraz wyraźne oznaki zmęczenia i utrata blasku. 
O skórze dojrzałej mówimy ok. 40 - 45 roku życia, a procesy starzenia skóry w tym wieku związane są już bezpośrednio z obniżeniem ilości wytwarzanych żeńskich hormonów . Na skórze widoczne są pogłębiające się zmarszczki i linie oraz utrata jędrności i właściwego napięcia.
Po 50 roku życia starzenie skóry znacznie przyśpiesza, skóra staje się wiotka, cienka i sucha. Zmarszczki pogłębiają się tworząc linie i bruzdy, zmienia się owal twarzy - włókna kolagenowe i elastyczne ulegają degradacji, skutkiem czego jest utrata właściwej podpory skóry. Koloryt cery staje się nierównomierny – widocznych jest coraz więcej przebarwień, odbarwień.
Loga firm z którymi współpracujemy